Jedyna różnica między PiSem a…

13 września 2021

Jedyna różnica między PiSem a PZPRem, która jest bardzo widoczna, to stosunek do Kościoła. PZPR był antyklerykalny, natomiast PiS jest skrajnie pro.

Wspólnych cech jest natomiast mnóstwo. Sam Kaczyński bardzo chwali sobie czasy Gierka, nazwał go nawet Patriotą. Obecnie, zwłaszcza za kadencji Morawieckiego, PiS jest bardzo mocno na lewo w kwestiach gospodarczych. Wręcz obrzydliwie propagandowy przekaz medialny przypomina co raz bardziej Telewizję Polską za czasów Komunizmu. Sam Gomułka nieprzypadkowo określany jest jako Lewica Narodowa.

Podobieństw można upatrywać się także w stosunku do Sanacji. PiSowi bardzo podoba się pomysł tworzenia monopoli państwowych, czego dowodem są intensywne działania Orlenu na rynku, związane między innymi z kupnem Ruchu czy Polska Press, ale to dopiero początek. I tutaj różnica jest taka, że Sanacja nie była klerykalna, chociaż im dalej w las i bliżej 39′, tym ten trend się nieco bardziej zmieniał. Oczywiście łączy ich jeszcze jedno – Autorytaryzm i KULT WODZA.

Czy w PiSie są prawicowi politycy? Jasne, owszem, JESZCZE JAK. Ale nie u sterów, nie na górze. Młodsi działacze są ślepo zapatrzeni w Kaczyńskiego i zupełnie nieświadomie odbili od swoich ideałów. Czemu się dziwić, przecież trzon starego PiSu zawsze określał się jako prosanacyjni piłsudczycy, sporo z nich ma prace naukowe poświęcone obozowi Piłsudczyków. Kaczyńskiemu marzy się Państwo ala PRL, z tymi dwoma małymi różnicami: Niezależność od Rosji oraz Państwo Kościelne.

Co dzieli PiS od Prawicy? Przede wszystkim chęć zrównania wszystkim obywateli, zwłaszcza w kontekście ekonomicznym, zwłaszcza walka z „klasą wyższą” i przede wszystkim klasą średnią. Oprócz tego chęć odbudowy Państwa na wzór II RP, czyli „Matka Polka” dla Ukraińców i Białorusinów, co przecież było trochę solą w oku Endeków. O gospodarczych wyczynach też należy wspomnieć, bo choć Konserwatysta może być Ordoliberałem, Centrystą, Kapitalistą, tak na pewno nie jest w stanie zaakceptować aż takiego skrętu w lewo.

Powinniście być wdzięczni Kaczyńskiemu – Stworzył jakiś śmieszny konserwatywno-lewicowy twór, który skompromitował prawicę w oczach ludzi, bardzo często ludzi młodych. Co raz większa laicyzacja społeczeństwa oraz niechęć do tradycji to zasługa jego karykaturalnych poglądów i działań ¯_(ツ)_/¯

Jestem ciekaw jak neuropki sklasyfikowałyby taką partię jak PZPR, gdyby istniała ona dziś, zamiast w PRL. No jak to jak ?
PRAWICĄ oczywiście. Czemu? Bo stosunek do gejów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#4konserwy #neuropa #bekazpisu #bekazlewactwa #gospodarka #historia #ekonomia #takaprawda #niebieskiepaski #katolicyzm

No Comments

Comments are closed.