#anonimowemirkowyznania…

5 marca 2020

#anonimowemirkowyznania
Pracuje i mieszkam we #francja , wyjechałem pare lat temu i mi się tam bardzo dobrze mieszka. W zeszłym tygodniu wróciłem do Polski na dwutygodniowy urlop do #wroclaw

Szok.

Po pierwsze, słychać bardzo dużo ukrainskiego / rosyjskiego na ulicach czy w tramwajach.
Po drugie, ceny jedzenia są równie wysokie co we Francji. Aczkolwiek w takim Lidlu w Polsce jest większy wybór niż w Carrefour
Po trzecie, bardzo ładne dziewczyny ale to w większości ukrainki (cyrylica na komórkach albo mówią po rosyjsku)
Po czwarte, bardzo dużo nowych bloków. Najmocniej prychnałem jak zobaczyłem bloki na popowicach o pięknej nazwie „port”… Czy słoiki nie zdają sobie sprawy że podczas powodzi ten teren jest całkowicie zalewany? Czy nikt nie widział zdjęć z 97? Jedna powódz i te garaże są zatopione. A na dodatek te ceny mieszkań!!!! Wszystko klitki po 45-70 metrow. A co większe to z tarasem gdzie część użytkowa to 80 metrów. Koszt? 1,200,000 pln. Czy ktoś upadł na głowe? to daje 15k za metr użytkowy. Ceny w Marsylli, Nicei, Lyonie czy Bordeaux są tańsze. Kto kupuje TAK drogie mieszkania gdy mediana pensji jest żałosna?! Tak samo cała Legnicka. Zapaćkana nowymi blokami z klitkami 50 metrowymi. Wygłada to naprawde ohydnie, jak jakieś hangary.
Po piąte, smród. Powietrze po prostu śmierdzi. No i wszędzie kurz.
Po szóste, ludzie tacy… biedni i źli. Cały czas grymas na twarzy. Kobiety w ogóle nie patrzą na facetów tylko biegną przed siebie. Wszyscy szarzy i źli, co po niektórzy próbują szpanować swoją BMW która jest w leasingu… Brakuje uśmiechania się i bycia życzliwym.
Po siódme, na plus tyle studentów! Czuć że miasto żyje ale ceny w pubach na równi z francuskimi.
Po ósme, od cholery Erasmusów. Widze że przez 15 lat nic się nie zmieniło. Dalej hiszpanie kręcą bajere Polkom a one na to lecą… Nigdy tego nei zrozumiem.
Po dziewiąte, rynek jak zawsze super ładny i fajny. Szkoda że ceny zaporowe i tak koszą kase z zagranicznych baranów.
Po dziesiąte, ile SSC. Zakład pracy na zakładzie pracy. I wszystko to outsourcing bez żadnej mocy sprawczej. Tylko wklep fakture, zadzwoń do 90 klientów dziennie, przeczytaj playbooka co ma 100 stron, pospawaj i pozamiataj.

To tyle. w weekend napisze więcej. Ale ogólnie, to ciesze się że wracam do Francji, ludzie uśmiechnięci, większe zarobki, metraż tańszy, lepsze sery, wina oraz oliwki. Jedynie kobiety brzydsze… no i francuziki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#polska #zalesie #p0lka #nieruchomosci #mieszkanie #ekonomia #rozowepaski #pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua

No Comments

Comments are closed.