Patrząc na ostatnie…

10 maja 2020

Patrząc na ostatnie #protest’y w Dojczlandii widzę, że ludzie w końcu zaczęli się orientować, że siedzenie w domu w czasie armageddonu nic nie daje ( ͡° ͜ʖ ͡°) a nawet pogarsza sprawę, bo #ekonomia siada na niesamowitą skalę. Spadki PKB w UK rzędu kilkunastu procent, w krajach UE będzie podobnie. Jak tutaj pisałem, że #szwecja postępuje racjonalnie – dostawałem grad minusów i zarzuty, że to niemoralne a Szwedzi są wyrachowani.
No to teraz widać, że zdanie wykopków się nieco zmieniło ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Niestety nikt nie wynalazł odpowiedniego wzoru, który mógłby wskazać na to, ile osób należy izolować, a w jakim stopniu należy otworzyć gospodarkę i pozwolić wszystkim swobodnie pracować. Tymczasem widać, że te kraje, które zlały wirusa są niestety w czarnej dupie: #wlochy, #hiszpania, a teraz nawet bohaterska #uk, czy też #usa.

No to co teraz mamy zrobić? Uwolnić gospodarkę na maxa i pozwolić na swobodne szerzenie się wirusa? Czy może zastosować rozwiązania pośrednie – tj. uwolnić gospodarkę na maxa, a w stosunku do wirusa być jednak agresywnym i wyłapywać go jak tylko się da?

Tutaj znowu leci przykład Korei Południowej – która nie zamknęła gospodarki, a dzięki swojemu agresywnemu trackingowi wirusa była w stanie powstrzymać jego rozprzestrzenianie. Jesteśmy blisko osiągnięcia tego celu. Wystarczy przygotować odpowiednie procedury i apki na telefon, ogarnąć śledzenie chorych w real time, żeby było wiadomo kto gdzie kogo zaraził.

Alternatywa wydaje mi się dużo gorsza.

#koreanka w bonusie
https://www.twitch.tv/jammi95/clip/DoubtfulJoyousDeerYouWHY

#koronawirus #polska #wybory #przemyslenia

No Comments

Comments are closed.