Właśnie się dowiedziałem, że…

31 maja 2020

Właśnie się dowiedziałem, że rząd planuje otwarcie SIECI PAŃSTWOWYCH SKLEPÓW SPOŻYWCZYCH XXDDD Czy Jarek z Mateuszkiem juz zupełnie oszaleli?

Ludzie LUDZIE ja Was błagam, co to kurwa ma być? To jest jak w tym memie o okularach koszmaru w komentarzu poniżej XXXDDD

Rozumiem, że teraz rząd za nasze pieniądze z podatków państwo będzie dotować losowe produkty, sztucznie manipulując ich cenami?

pokaż spoiler Ja jestem zdruzgotany. To jest tworzenie jawnej nieuczciwej konkurencji, zabronionej przez prawo UE.

pokaż spoiler Jedną z form nieuczciwej konkurencji jest kartel. Kartel w uproszczeniu to porozumienie dużych firm w celu np. obniżenia cen danego produktu przez dany okres czasu, tak aby poźniej podwyższyć ceny 2-3x po tym jak zabiją małe firmy konkurencyjne.

pokaż spoiler Rozumiem, że rząd to będzie taki super kartel za miliardy z podatków. Ja to widzę w ten sposób – isnieje segment produkujący i sprzedający maseczki. Rząd wchodzi na rynek i dotuje maseczki przez rok, bo akurat Mati potrzebuje tego przez taki okres. Male firmy upadają, bo nie daja rady produkowac. Po roku zostaja 2-3 duze firmy, rząd wychodzi z rynku ogłaszając sukces z #tvpis a duże firmy podnoszą ceny jak chcą.

pokaż spoiler #neuropa #4konserwy #polityka #bekazpisu #ekonomia #koronawirus

No Comments

Comments are closed.